NM/Nordisk 2011

Forsiden
Om NM/Nordisk
Program for dagene
Sponsorene våre
Handlegate
Funksjonærer
Presseomtale
Teknisk personell
Påmeldte ekvipasjer
Rytter/kuskemelding
Start- og resultatlister
Bilder fra NM/Nordisk
 

Statutter

Statutter NM
Statutter Nordisk
Statutter BUF
Kvalifiseringsregler Nordisk
Rideskolefjordhester
Gule Tur
Funksjonshemmede
Jokerhoppningen
Generellt konkurransereglement
Stevneinvitasjon
 

Stevneplassen

Matservering
Overnatting
Hengerovernatting
Overnatting på skolen
Kart over stevneplassen
Bilder av stevneområdet
 

Diverse

Vaksinasjonsbestemmelser
Pakkeliste
Organdonasjon
 

Program


Tidsskjema for Norsk og Nordisk Mesterskap for Fjordhest 2011

NB: Vi gjør oppmerksom på at det kan skje endringer i tidsskjemaet og vi oppfordrer alle startende til å holde seg oppdatert på stevneplassen.

Lørdag 23.07:
Sekretariatet er åpent ved behov fra klokken 12.00

Søndag 24.07:
Sekretariatet åpent kl. 10.00 – 21.00
Veterinærkontroll kl. 11.30 –18.30 og 20.30 - 21.00 (se eget vedlegg).
Åpningsseremoni kl. 19.00

Mandag:
Veterinærkontroll 07.00-10.00. 
Klasse 15, LC:1 kl: 08.00 – 14. 30
Klasse 2, LB:2 kl: 08.00 – 15.15
Klasse 67, LA:3-B, kl: 08.00 – 14.15
Klasse 16, FH Nivåklasse 1, kl: 15.30-16.00
Klasse 17, Sprang 0.6m, kl: 16.30
Klasse 18, sprang 0.7m, fortløpende etter klasse 17. 
Klasse 3, LA:3-A, 16.30-19.00
Premieutdeling klasse 2, 3, 15, 16, 17, 18, 67 ca kl. 20.00

Tirsdag:
Veterinærkontroll 07.00 – 08.00
Klasse 1, LC:2-A, kl: 08.00 – 14.00
Klasse 20, LB:3, kl: 08:00 – 14.15
Klasse 4, LA:4, kl: 08:00 – 15.15
Klasse 21, FEIs innledende program for ponni, kl: 16.00
Klasse 65, LC:2-B, kl: 16:00 – 18.15
Klasse 22, FH Nivåklasse 2, kl: 18.00-18.30
Premieutdeling klasse 1, 4, 20, 21, 22, 42, 65, 56/57 og 58/59 ca kl. 19.30
Lydsjekk LA Kür og FH Kür etter premieutdeling på dressurbanen.

Onsdag:
Veterinærkontroll 07.00-08.00.
Klasse 5, Dressurkjøring LB, kl: 07.30 – 15.50
Klasse 6, Dressurkjøring MB, kl: 16.00 – 20.15
Klasse 23, LA Kür, kl: 09.00 – 11.50
Klasse 24, Sprang 0.8m, kl: 13.00
Klasse 25, Jokerhopping, ca kl: 15.00
Klasse 26, Uoffisiell utstilling, kl: 09.00
Premieutdeling klasse 26, ca kl. 15.30
Premieutdeling klasse 5, 23, 24, 25 og 54, ca kl: 16.00
Premieutdeling klasse 6, ca kl 21.00. 
Visning maratonbane LB kl:14.00, MB kl: 17.00.  

Torsdag:
Veterinærkontroll: 07.00-08.00.
Klasse 27, LC:1, kl: 08.00 – 14.30
Klasse 66, LB:2-B, kl: 08.15 - 09.30
Klasse 29, klasse 30, Sprang 0.6m og 0.85m kl: 08.00 – 15.00
Klasse 7, Maratonkjøring LB, kl: 10.00-13.00 
Klasse 8, Maratonkjøring MB, kl: 13.00 – 16.00
Klasse 31, Terreng-knøttecup, kl: 17.00 
Premieutdeling klasse 27 og 66, kl. 15.30
Premieutdeling klasse 7 og 8, kl: 17.00
Premieutdeling klasse 60 og 61 blir etter at terrengdelen er ferdig. 
Klasse 29 og 30 er Clear Round og premieres på vei ut av banen.

Fredag: 
Banevisning klasse 33 og 9 kl: 07.00 - 08.00 
Klasse 33, Presisjonskjøring LC, kl: 08.00 – 08.45
Klasse 9, Presisjonskjøring LB, kl: 09.00 – 13.00
Banevisning klasse 10 kl: 13.30-14.30
Klasse 10, Presisjonskjøring MB, kl: 14.30 – 18.30
Klasse 36, LA:6, kl: 09.00 – 12.30
Klasse 37, Sprang 0.8m, kl: 11.00-12.30
Klasse 38, Sprang 0.9m, kl: 13.00 – 15.00
Klasse 35, FH Kür, kl: 13.00-13.30
Deltakermøte kl: 19.00
Rytterfest klokken 20.00
Premieutdeling på rytterfest av klasse 9, 10, 33, 35, 36, 37, 38, 44, 45, 47, 48, 55, 63, 64.

Lørdag:
OBS: Tidene her er ca-tider, klassene vil starte fortløpende. Følg med på informasjon på stevneplassen.
Klasse 11, Sprang 0.6m, kl: 09.00 
Klasse 12, Sprang 0.7m, ca kl: 10.30
Klasse 13, Sprang 0.8m, ca kl: 13.00 
Klasse 14, Sprang 1.0m, ca kl: 15.30
Avslutningsseremoni ca kl: 17.00 med premiering av klasse 11, 12, 13, 14, 39, 40, 41, 43, 51, 52, 53

SKJEMA KLASSEINNDELING

Spesialklassene er merket med blått, de grenspesifikke mesterskapene (både Norsk og Nordisk) er merket med grønt, Norgesmesterskapene med rødt og de Nordiske mesterskapene med lilla. Skjemaet kan leses både fra venstre mot høyre og ovenfra og ned.

Forklaring forkortelser
Beste unge fjordhest = BUF
Rideskolemesterskap = Ridesk
Funksjonshemmede = FH

Norsk grenmesterskap dressur = Gren dr
Norsk grenmesterskap sprang = Gren spr
Norsk grenmesterskap kjøring = Gren kj

NM lag = NML
NM senior = NMS
NM junior = NMJ

Nordisk allround = Nor A
Nordisk grenmester dressur = Nor D
Nordisk grenmester sprang = Nor S



Merk at vi omtaler Norgesmesterskapene som NM og de Nordiske mesterskapene som Nor

Søndag 24. juli 2011
Ankomst
Innsjekk
Veterinærkontroll
Åpningsseremoni 19:00
                           
  Klasse BUF Ridesk Gule tur FH Gren dr Gren spr Gren kj NMJ NMS NML Nor D Nor S Nor A
Mandag 25. juli 2011
                           
Dressur LC:1 (20x40) 15   AVD1-
jr. dress
+jr. komb
                     
Dressur LB:2-A (20x60) 2 AVD1- 5 AVD1-
sr. dress
+sr. komb
          AVD 1           
Dressur LA:3-A (20x60) 3 AVD1- 6       AVD1         AVD1      
Dressur LA:3-B (20x60) 67                 AVD1        AVD1 
Dressurklasse funksjonshemmede 16       AVD1                  
Sprang 60cm  Bed 280 Feil og Stil  17   AVD3 -
jr. komb 
                     
Sprang 70cm  Bed 280 Feil og Stil  18   AVD3 -
sr. komb 
                     
  Klasse BUF Ridesk Gule tur FH Gren dr Gren spr Gren kj NMJ NMS NML Nor D Nor S Nor A
Tirsdag 26. juli 2011                            
Dressur LC:2-A (20x60) 1 AVD1- 4                        
Dressur LC:2-B (20x60) 65   AVD2-
jr. dress
+jr. komb
                     
Dressur LB:3 (20x60) 20   AVD2-
sr. dress
+sr. komb
                     
Dressur LA:4 (20x60) 4         AVD2           AVD1     
Dressur FEI Ponniprogram 21     AVD1                    
Dressurklasse funksjonshemmede 22       AVD2                   
  Klasse BUF Ridesk Gule tur FH Gren dr Gren spr Gren kj NMJ NMS NML Nor D Nor S Nor A
Onsdag 27. juli 2011                            
Dressur LA kür (20x60) 23     AVD2                    
Sprang 80cm Bed §238 A.2.2.2 24                       AVD1  
Sprang Jokerhopping 25                          
Kjøring Dressur LB 5                          
Kjøring Dressur MB 6             AVD1            
Uoffisiell utstilling 26                          
  Klasse BUF Ridesk Gule tur FH Gren dr Gren spr Gren kj NMJ NMS NML Nor D Nor S Nor A
Torsdag 28. juli 2011                            
Dressur Knøttecup LC:1 27                          
Dressur LB:2-B 66                          
Sprang 60cm CR 1 forsøk 29                          
Sprang 85cm CR 1 forsøk 30                          
Kjøring Maraton LB 7 AVD2- 5                        
Kjøring Maraton MB 8 AVD2- 6           AVD2   AVD2 AVD2      
Feltritt Knøttecup (60cm) 31                          
  Klasse BUF Ridesk Gule tur FH Gren dr Gren spr Gren kj NMJ NMS NML Nor D Nor S Nor A
Fredag 29. juli 2011                            
Dressur kür Funksjonshemmede 35       AVD3                   
Dressur LA:6 Ponni NRYF 36                     AVD2     
Sprang 80cm Bed §238 A.2.2.2 37                         AVD3 
Sprang 90cm Bed §238 A.2.2.2 38                       AVD2  
Kjøring Presisjon LC Bed. A 0 33 AVD2- 4                        
Kjøring Presisjon LB Bed. A 0 9                          
Kjøring Presisjon MB Bed. A 0 10             AVD3 AVD2         AVD2
NM-fest kl. 20.00                            
  Klasse BUF Ridesk Gule tur FH Gren dr Gren spr Gren kj NMJ NMS NML Nor D Nor S Nor A
Lørdag 30. juli 2011                            
Sprang 60cm Bed 280 Feil og Stil  11 AVD3- 4                        
Sprang 70cm Bed 280 Feil og Stil  12 AVD3- 5                        
Sprang 80+90cm Bed 238.2.2  13 AVD3- 6         AVD1   AVD3 AVD3 AVD3      
Sprang 100cm Bed 238.1.2  14           AVD2              
Avslutningsseremoni                            
  Klasse BUF Ridesk Gule tur FH Gren dr Gren spr Gren kj NMJ NMS NML Nor D Nor S Nor A
Søndag 31. juli 2011                            
Avreise innen kl. 10.00                            

 Se også stevneinvitasjonen for flere detaljer om klassene



  Klikk her for en printervennlig versjon av denne artikkelen 
(Åpner seg i et nytt vindu)


Denne siden ble sist oppdatert 16.07.2011