Tonje og Malin vant!


NM og Nordisk for fjordhest ble avsluttet på Ekeberg i Oslo i helgen.

Nedenfor følger en forenklet utgave av sammenlagtresultatene.

NM Individuelt for junior. 
Sammendrag av klasse 2, 7 og 10 

Pl Rytter Hest Klubb
1 Tonje Møllerud Rappen  EKEB
2 Nina Bekkevold Rokki  HEDE
3 Beate Hausken  Troya Nord-Karmøy RK

NM Individuelt for senior. 
Sammendrag av klasse 3, 10 og 12
Pl Rytter Hest Klubb
1 Malin Sæthre  Rakne Frikk GLOP
2 Ann-Maria Henriette Nydal  Obelix  Førde RK
3 Nena Kerner  Torar EKEB

NM Lag for junior  
Pl Rytter Hest Gren

Team Hedemarken

1 Nina Bekkevold Rokki Dressur
Ingunn Finstad Sylver Presisjonskjøring
Benedicte Svanes Eik Tina Sprangridning 

Team Fiasko Sisters 

Ingunn Holmen Østlies Timotei Dressurridning
Stine Ødegårdstuen Sofus Presisjonskjøring
Lise Sveine Fiol Sprangridning
     

NM Lag for senior 
Pl Rytter Hest Gren

Team Sogn og Fjordane 1 

1 Sigrid Skorve Larsen Harams Romio Dressurridning
Malin Sæthre Rakne Frikk Maratonkjøring
Åshild Standnes  Nina Sprangridning

Team Oslo og Omegn

2 Ole Marius Hauer Skaregutt Dressurridning
Jon Lund Hedda Gabler Maratonkjøring
Heidi Bergsund Alm Jarl Sprangridning

Fjordane Folkehøgskules tre Henrietter 

 3 Sara Henriette Haugen Rånnar Dressurridning 
Henriette Skjelbred  Birkelidguten Maratonkjøring
Ann-Maria Henriette Nydal Obelix Sprangridning 


Nordisk mesterskap allround. 
Sammendrag av klasse 2, 7 og 9 
Pl Rytter Hest Klubb
1 Tonje Møllerud Rappen  EKEB
2 Therese Carlson Sellevold  Stella Svidal   ERKK
Ruth Elisabeth Vareberg Birkedal Myrimann Nordgard SOMA 

Nordisk mesterskap for lag 

Pl Rytter Hest

Norge 

1 Malin Sæthre Rakne Frikk 
Tonje Møllerud Rappen
Therese Carlson Sellevold  Stella Svidal
Ruth Elisabeth Vareberg Birkedal Myrimann Nordgard 

Sverige 

2 Maria Johansson   Linus
Johanna Gustafsson  Pajas
Åsa Bengtsson  Sefir
Carola Jerner Torps Gusten 197 

Grenmester i dressurridning. 
Sammendrag av klasse 3 og 4.

Pl Rytter Hest Klubb
1 Tonje Møllerud Rappen EKEB
2 Sigrid Skorve Larsen Harams Romio ERKK
3 Nena Kerner Torar EKEB

Nordisk mesterskap dressurridning.
Pl Rytter Hest Klubb
1 Annette Schmidt Kristensen Athos Danmark
2 Dorthe Noer Max Danmark
3 Tonje Møllerud Rappen EKEB

Nordisk mesterskap presisjonskjøring
Pl Rytter Hest Klubb
1 Jon Lund Hedda Gabler Starum
2 Helle Graves Kastanielystens Charlie Danmark
3 Tonje Møllerud Rappen EKEB


Grenmester i kjøring.
Sammendrag av klasse 5, 7 og 12
Pl Rytter Hest Klubb
1 Jon Lund Hedda Gabler Starum
2 Malin Sæthre Rakne Frikk GLOP
3 Henriette Skjelbred Birkelidguten ERKK

Grenmester i sprangridning.
Sammendrag av klasse 10 og 11
Pl Rytter Hest Klubb
1 Sigrid Skorve Larsen Harams Romio ERKK
2 Åshild Standnes Nina Tangen KRK
3 Ingvild Fremmerlid Skjølberg Slettes Varg NES


Inngående resultater finner du her

Skrevet av: Webmaster
Publisert: 04.07.2005


Denne siden er printet ut fra nettsidene for FjordhestNM/Nordisk 2005, som du finner på http://www.fjordhest.no/NM2005